DRŽAVNO PRVENSTVO U AKROBATSKOM RnR – TEŠANJ

U nedjelju 28. aprila 2019. u Tešnju je održano Državno prvenstvo u Akrobatskom Rock and Roll-u. Organizator plesni klub Win Tešanj je odlično organizovao prvenstvo, koje je proteklo u veoma lijepom ambijentu sportske dvorane JUOŠ “Huso Hodžić”.

Takmičenje je održano u kategorijama: Mini, Children, Mlađi juniori 2, Juveniles, Juniors, Main class contact style i Girl formations.

Prva tri plasairana para i formacije su stekli pravo da predstavljaju Bosnu i Hercegovinu na Evropsim i Svjetskim prvenstvima, a već 1. maja dio ekipe odlazi na Svjetski kup u Shi Jiazhuang, Heibei u Kinu. Delegaciju predvodi trener i Internacionalni plesni sudija TRUTOVIĆ Namik, koji će i suditi ovo veliko takmičenje, a u timu takmičara se nalaze SMAJLOVIĆ Adnan i BRKIĆ Edina u kategoriji Main Class Contact Style, iz plesnog kluba Flamenco Tuzla i ŠAKOVIĆ Almir i IBRAHIMOVIĆ Sumeja u kategoriji Juniors iz plesnog kluba Rock step iz Gračanice.

Na Državnom prvenstvu su ostvareni sljedeći rezultati:

Kategorija Mini Nacional:

  1. ŠABANOVIĆ Nedim – DEDIĆ Nejra FLAMENCO Živinica
  2. PLIČANIĆ Kenan – PAŠALIĆ Naida Rock step Gračanica
  3. ŠAKUŠIĆ Daris – HADŽIAGANOVIĆ Aida Rock step Gračanica
Kategorija Mini

Kategorija Children Internacional:

  1. KUDUZOVIĆ Adi – GAZIBEGOVIĆ Nedžma Rock step Gračanica
Kategorija Children

Kategorija Mlađi juniori Nacional:

  1. ALIHODŽIĆ Tarik-MEHINOVIĆ Ajna ROCK STEP Gračanica
  2. Anja Rakulj – Amar Junuzović Flamenco Tuzla
  3. HRELJIĆ Iman – BABIĆ Dalila SPIN Sarajevo
Kategorija Mlađi juniori

Kategorija Juveniles Internacional:

  1. ARNAUTOVIĆ – Tarik AVDAGIĆ Nela Flamenco Tuzla
  2. AVDAGIĆ Arnad – BUZALJKO Amna Flamenco Tuzla
ategorija Juveniles

Kategorija Juniors Internacional:

  1. MULIĆ Belmin – MEHMEDOVIĆ Šejla Flamenco Tuzla
  2. ŠAKOVIĆ Almir – IBRAHIMOVIĆ Sumeja Rock step Gračanica
  3. AHMETBEGOVIĆ Riad – KAPIDŽIĆ Sarah Flamenco Tuzla
Kategorija Juniors

Kategorija Main Class Contact Style:

  1. SMAJLOVIĆ Adnan – BRKIĆ Edina Flamenco/Rock step Tuzla/Gračanica
Kategorija Main Class Contact Style

Kategorija Girl Formations (Juniori):

  1. ROCK Princeze Rock Step Gračanica
  2. ELECRIC ANGELS Flamenco Tuzla
  3. STARS Win Tešanj
Rock Princess (Rock step – Gračanica) i Electric Angels (Flamenco – Tuzla
Stars (Win – Tešanj)

Takmičenje su sudili:

  1. MUJKIĆ Edin
  2. SOFTIĆ Senad
  3. VIDOVIĆ Aida
  4. HODŽIĆ Elvira
  5. AVDAGIĆ Ermin

Delegat takmičenja: AVDAGIĆ Elvir Obračun rezultata: ILIĆ Goran

Takmičarima želimo mnogo uspjeha na narednim domaćim i internacionalnim takmičenjima.

Fotografija: SEJDIĆ Besim i TRUTOVIĆ Namik

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *